Zaoszczędź pieniądze poprzez własnoręczne kręcenie papierosów

list W : Roll Your Own (RYO) Data:

Ceny tytoniu i papierosów stale idą w górę i palacze są tymi, którzy naprawdę płacą tego wysoką cenę!

Aby zaoszczędzić zalecamy przerzucenie się z tradycyjnych papierosów na własnoręczne skręty tzw. papierosy RYO (z ang. Roll-Your-Own), które możesz skręcić z tytoniu, ziół lub jednego i drugiego na raz. Istnieje wiele produktów i technik, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze, czas i sprawią, że sesje dymne będą jeszcze przyjemniejsze!

Korzyści z własnoręcznego rolowania papierosów

Europejczycy od wieków kręcą własne papierosy. Różne techniki zwijania czegokolwiek co nadawałoby się do palenia były używane do rytuałów plemiennych od zarania dziejów. I wielu uważa, że kręcenie własnych papierosów jest lepsze z kilku powodów.

Robienie skrętów to ekonomicznie rozsądna praktyka, która zazwyczaj pozwala zaoszczędzić pieniądze, co zawsze jest mile widziane. Koszt saszetki tytoniu i bibułek jest niższy niż papierosów dostępnych na półkach sklepowych.
Dodatkowo można znaleźć tytoń do skrętów i bibułki, które zawierają niewiele lub nie zawierają żadnych dodatków chemicznych, co jest zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego papierosa, a także pozwala naprawdę smakować tytoń lub zioła w Twoim skręcie! Możesz wybrać, to co chcesz palić kierując się smakiem i metodą uprawy tytoniu, dzięki czemu możesz odebrać kontrolę wielkim koncernom papierosowym. To najwyższe obywatelskie nieposłuszeństwo! Dodatkowo, tytoń w paczce wystarcza na dłużej niż gotowa paczka papierosów, ponieważ pali się wolniej.
Zasadniczo, ze względu na czystość, moc, czysty smak zwiniętego papierosa, istnieje również szansa, że ​​będziesz palić mniej - po prostu dlatego, że jesteś zadowolony z mocnego smaku, który otrzymujesz z domowym papierosem. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze.

Dodatkową korzyścią z samodzielnego zwijania papierosów jest elastyczność i urozmaicenie. Od 20 maja 2017 zaczęła obowiązywać w Polsce Dyrektywa Tytoniowa TPD2 zgodnie, z którą wprowadzony został zakaz sprzedaży papierosów i tytoni do ich samodzielnego zwijania zawierających tzw. charakterystyczny aromat, co w praktyce oznacza, że ze sklepów zniknęły wszystkie aromatyzowane tytonie i papierosy. Wprowadzono również zakaz sprzedaży papierosów typu Slim. Dlatego samodzielne rolowanie papierosa daje dużą wolność i ma przewagę nad gotowymi papierosami dostępnymi w sklepach. Dobierając różne rodzaje tytoniu, aromaty do tytoniu oraz różne rodzaje i smaki bibułek jesteś w stanie za każdym razem skomponować innego i zarazem wyjątkowego skręta. Dotyczy to również wielkości i mocy papierosa. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! W naszym sklepie znajdziesz dziesiątki różnych bibułek od naturalnych, przez konopne i ryżowe, aż do smakowych np. ananasowych, mango, czekoladowych czy rumowych. Wybór jest ogromny!

Dodatkową zaletą jest nietuzinkowy wizerunek palacza. W niektórych kręgach istnieje przekonanie, że ludzie, którzy samodzielnie kręcą papierosy są nieszablonowi.

Jak zacząć?

Będziesz potrzebować trochę tytoniu do skrętów

Na początek zdecydowanie potrzebujesz saszetki z tytoniem i / lub ziołami. Są dwa typy tytoniu, RYO (z ang. Roll–Your-Own) i MYO (z ang. Make-Your-Own). RYO używany jest do przygotowywania własnoręcznych skrętów. Jest to tytoń, w którym liście tytoniu pocięte są na długie i cienkie pasma, charakteryzuje się większą wilgotnością (około 18%) niż MYO, po to aby ułatwić jego zrolowanie. Natomiast tytoń MYO jest zbliżony do tytoniu używanego do komercyjnej produkcji papierosów, czyli jego wilgotność jest na poziomie 14% a pasma tytoniu są szersze i krótsze.

Oczywiście, bibułki są koniecznością

Bibułki, zwane również bletkami czy też papierkami, są drugą częścią składową własnoręcznie skręcanego papierosa. Grubsze bletki są lepsze dla początkujących, po prostu dlatego, że nie będą łamać się i gnieść tak łatwo, ale spalają się wolniej i są zwykle wykonane z mniej czystych składników, których prawdopodobnie nie chcesz dużo palić (takie jak wybielacz, miazga drzewna, itp.). Cienkie papierki są trudniejsze do ręcznego skręcania, ale zwykle zapewniają lepszy smak papierosa, ponieważ możesz delektować się czystym smakiem tytoniu zamiast smakiem papieru. Jeśli jesteś przekonany, że cienkie, całkowicie naturalne papiery są Twoim wyborem, dobierz się do naszego dużego asortymentu i wybierz coś dla siebie.

Możesz użyć gotowych gilz lub cones (stożków)

Gilzy papierosowe i cones-y (stożki) są opcją dla palaczy, którzy nie chcą zajmować się ręcznym zwijaniem skręta. Gilzy to w zasadzie puste papierowe tubki zakończone filtrem, ale nie wypełnione tytoniem, po to abyś mógł wypełnić je swoją własną mieszanką ziół i tytoniu. Cones to zrolowane bibułki w kształcie stożków zakończone papierowym ustnikiem gotowe do napełnienia mieszanką ulubionego tytoniu lub suszu ziołowego. Gilzy papierosowe i conesy mogą stanowić doskonałą alternatywę dla ręcznie zwijanego skręta i są z pewnością znacznie tańsze niż gotowe papierosy.

Młynek do tytoniu też się przyda

Młynki, zwane także kruszarkami lub grinderami, są niezwykle pomocne przy przygotowaniu mieszanki suszu do skrętów. Zmiel swoją ulubioną mieszankę ziół i/lub tytoniu, aby uzyskać idealną konsystencję, co ułatwi skręcanie papierosa i równomierne jego palenie oraz rozkoszowanie się smakiem.

Maszynki do papierosów (zwijarki i nabijarki) są bardzo pomocne

Są dwa typy maszynek do papierosów: nabijarki, które używane są do dokładnego i łatwego wypełniania gilz i cones-ów tytoniem oraz zwijarki za pomocą, których rolujesz skręta używając bibułki, ulubionej mieszanki suszu i ewentualnie ustnika bądź filtra. Maszynka to wygodne narzędzie każdego palacza, które ułatwia i przyspiesza przygotowywanie papierosów.
Maszynki do zwijania i nabijarki są dostępne w wersjach elektrycznych i ręcznych. Chociaż możesz popełnić błąd lub dwa, jeśli dopiero zaczynasz kręcić własne papierosy, to w rzeczywistości jest to dość prosty proces – szczególnie, jeśli masz do dyspozycji narzędzia dostępne w dzisiejszych czasach.

Aby zrolować papierosa za pomocą ręcznej zwijarki, napełnij zwijarkę tytoniem, obok tytoniu możesz umieścić również filtr. Zamknij urządzenie i ugnieć tytoń poprzez rolowanie wałków w swoim kierunku. Umieść na rolce bibułkę klejem do siebie i zwilż jej brzeg pokryty klejem. Zroluj bibułkę razem z tytoniem i ewentualnie filtrem kręcąc rolkami w swoim kierunku. Otwórz maszynkę i papieros gotowy! Możesz użyć również automatycznej zwijarki, za pomocą której jeszcze prościej zrolujesz papierosa. W dzisiejszych czasach istnieją jeszcze bardziej kompaktowe opcje, takie jak RYO Cone Roller i The Cone Artist. To jak fabryka papierosów na wyciągnięcie ręki, ale z wybraną mieszanką suszu i przy znacznie mniejszych kosztach.

Mówi się, że rolowane skręty (RYO) zużywają o połowę mniej tytoniu niż papierosy powstałe z nabijania gilzy tytoniem (MYO), więc należy o tym pamiętać, decydując, którą metodę zastosować. Niemniej jednak każda z tych metod jest tańszą alternatywą do gotowych papierosów i dodatkowo ma tę korzyść, że komponujesz papierosa takiego jakiego lubisz używając ulubionych komponentów.

Smaki i mieszanki

Tytoń w saszetkach dostępny jest w wielu odmianach, ale niestety nowe przepisy spowodowały wycofanie ze sklepów wszystkich aromatyzowanych tytoni i papierosów. Niemniej jednak samodzielnie jesteś w stanie przygotować sobie wyjątkowe i aromatyzowane skręty. Masz do dyspozycji krople smakowe do tytoniu oraz bibułki dostępne w przeróżnych smakach od owocowych poprzez bibułki o smaku gumy balonowej i na rumowych kończąc. Zajrzyj do naszego sklepu i sam przekonaj się jak szeroka jest oferta. Ogranicza Cię tylko Twoja inwencja twórcza!!!

Sztuka tworzenia własnej mieszanki tytoniowej i zadowolenia z budowania własnych papierosów jest czymś, z czego można być dumnym. I spójrzmy prawdzie w oczy: jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, po prostu Roll-Your-Own (RYO - skręć własnego papierosa). Korzyści są ogromne, a rozwiązania są tanie i łatwe.

Sprawdź nasz sklep internetowy, aby uzyskać więcej informacji na temat komponentów, akcesoriów, przyrządów i gadżetów do rolowania skrętów oraz nowych, innowacyjnych technologii w paleniu! Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania lub potrzebujesz porady dotyczącej któregokolwiek z naszych produktów.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopd Grudzień