A w konopiach strach - Jerzy Vetulani, Maria Mazurek

39,99 zł
Brutto Dostawa 1- 3 dni

Niezwykle interesujący wywiad Marii Mazurek z profesorem, wybitnym psychofarmakologiem Jerzym Vetulanim, który w rzeczowy a zarazem barwny sposób opowiada o badaniach nad leczniczym zastosowaniem marihuany, o jej wpływie na mózg i cały organizm. Opowiada również o legalnych substancjach uzależniających (kofeina, alkohol, etc) wyjaśniając podstawy biochemii naszego mózgu i działania stymulatorów. Przywołuje historię marihuany i tradycje stosowania substancji psychoaktywnych opisanych w Biblii. A także analizuje fobie i masowe histerie związane z marihuaną, rozpatrując przy tym kontrowersyjne aspekty prawne i społeczne.

Do rozmowy również dołącza doktor Marek Bachański opowiadając o nadziejach związanych z leczeniem ciężkich chorób takich jak padaczka lekooporna u dzieci.

Ilość

  • Najszybsza wysyłka przy bezpiecznych płatnościach online. Najszybsza wysyłka przy bezpiecznych płatnościach online.
  • Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300 zł. Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300 zł.
  • 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.

W świecie współczesnej medycyny napędzanej różnicami stanowisk autorytetów naukowych niewiele jest tematów budzących tyle kontrowersji, co w przypadku medycznych zastosowań marihuany. Konopie były podstawą leczniczego arsenału dla uzdrowicieli w starożytnych Chinach, Indiach czy Grecji. Dziś w wielu krajach są nielegalne, więc naukowcy, który chcą badać ich medyczny potencjał, mają pod górkę. Medyczna marihuana w Polsce wprawdzie zdała już egzamin, ale wciąż trudno mówić o przełomie. Brakuje przepisów pozwalających na jej używanie, a za jej niewłaściwe zastosowanie lekarz zgodnie z prawem może zostać skazany nawet na 15 lat więzienia. Efektem ciągłych dylematów pomiędzy uzależniającą szkodliwością a leczniczą użytecznością kanabinoidów jest zepchnięcie terapeutycznego stosowania marihuany na ziemię niczyją. Problem w ty, że zrozpaczeni pacjenci często widzą w niej jedyny ratunek.

W kolejnej książce z serii „Bez tajemnic” wybitny neurolog profesor Vetulani opowiada o badaniach nad medycznym zastosowaniem marihuany, o jej wpływie na mózg, serce, układ oddechowy, pokarmowy, nerwowy, o naszych fobiach związanych z marihuaną, jak również o zalegalizowanych w Polsce substancjach uzależniających i zmieniających świadomość.

Książka będzie dzielić się na trzy części:

  1. O marihuanie i jej właściwościach
  2. O fobii na punkcie marihuany
  3. Rozmowy z ekspertami

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Brak recenzji użytkowników.

3 innych produktów w tej samej kategorii:

Marihuana leczy - Bogdan Jot

39,99 zł

„Marihuana leczy„ autorstwa Bogdana Jota to pierwsza publikacja w Polsce przedstawiająca jak współczesna nauka...